Alexandra Litvina “The Apartment: A Century of Russian History”

Oh, kuidas ma seda jõuluvanalt ootasin! Nagu emadega ikka juhtub, ei saanud siin pelgalt jõuluvanale kirjutamise peale loota. Tuli ise Amazonist tellida, ise ära pakkida ja ise kuuse alla panna see kõik! Ja kogu manöövrite käigus näitasin üles tugevat iseloomu – ei piilunud sisse!

Ootasin eeskätt juttu ja draamat, umbes, et kuidas see vene pere saja aasta jooksul elas, mida tegid, sõid ja mõtlesid. Tegelikult on see rohkem nagu lasteraamat või siis hea kohvilaual hoidmiseks. Põgus ülevaade ajaloo põhisündmustest ja lehekülgede kaupa palju toredaid, detailirohkeid pilte. Soovitaks seda noorele inimesele, kes alles Venemaa ajalugu õpib. Jutustajad on ka igas peatükis lapsed, mis viib mõttele, et ilmselt see raamat ongi lastele mõeldud.
Pildid on armsad, selle põhjal, mida ma kaheksakümnendatest ja üheksakümnendatest mäletan, julgeks öelda, et on korralikult uurimistööd tehtud. Igasugu tuttavaid armsaid mineviku elemente oli. Näiteks seitse elevanti, seenevesi purgis ja metallist jahukarbid!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s