Julia Donaldson “Una giungla in giardino”

Vahel vaatan, et kuidas see nii on, et justkui väga vähe jõuan lugeda, aga samas iga päev midagi loen. Vastus on lihtne: loen lastele/lastega. Kuigi lastekirjandus poleks mu esimene valik, kui peaks näiteks puhkusele minnes raamatuid kaasa võtma, siis tegelikult loen ma siin päris palju lasteraamatuid eneselegi märkamatult läbi. Niisiis, otsustasin, et õiglane oleks ka neist midagi arvata. Alustagem.

“Una giungla in giardino” võtsin laenuks, sest Hurmur pidi jõuluvaheajal ühe raamatu läbi lugema. Hea käepärane ja õhuke. Sisaldab kaks mitte eriti huvitavat lugu. Üks räägib perekonnast, kes kolib uude majja. Lastele meeldib kõrvalasuv mahajäetud, metsiku aiaga maja rohkem ja nad käivad seal salaja mängimas. Ühel hetkel kolib sinna üks mees, kes alguses on antipaatne, hiljem saavad kõik sõpradeks ning kui nad vahepeal ära pole surnud, siis elavad seal rahus ja õnnes edasi. Teine lugu räägib tüdrukust, kes teeb loomade hotelli ja põhiline pinge tekib seoses sellega, et üks madu nimega Doris läheb kaduma ja hotelli tulnud merisiga Ben sünnitab neli poega.

Raamatust enam intrigeeris mind kirjastus Biancocenero Edizioni ja raamat, mis on tehtud spetsiaalselt hästi loetavaks. Paistab, et neil on lausa sari “Leggimi!”. Metoodiliselt siis 1) laused on lühikesed ja lihtsad; 2) paber on kergelt beez, et silmi ei väsitaks; 3) spetsiaalne font, mis aitab vältida selliseid enamlevinud segiajamisi nagu d-b, p-q (jaa, Hurmuril on sellega tõesti raskusi!); 4) tekst ei ole joondatud lehekülje serva järgi vaid nii nagu lause lõppeb.

Natuke kahju, et need jutud eriti huvitavad ei olnud, aga vast leian samast sarjast midagi huvitavamat. Hurmuri jaoks oli paras pingutus seda lugeda.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s