Nicki Williams “It’s Not You It’s Your Hormones”

Hästi kokkuvõtlikult: üle 40-aastase naise hormoonid on üks selline teema, mis naise elu ebamugavaks ja ebaproduktiivseks teeb, aga reeglina igasugu radarite alt läbi lendab. Raamat on klassikaline americanata, selles mõttes, et Kõigile Elu Probleemidele peitub vastus nelja põhilise hormooni taga (insuliin, kortisoon, kilpnäärmehormoonid ja naissuguhormoonid). Kui mõni neist on tasakaalust väljas, siis on kõik hukas, aga kui Nicki Williamsi raamatu läbi loete ja tema 30-päevase programmiga liitute, siis on võimalik end päästa ja särada.

Nõuanded on tavapärane common sense, selles mõttes, et tuleks tervislikult toituda, mõõdukalt liikuda, korralikult magada, vähem kohustusi endale võtta ja kui selle kõige kõrvalt aega leiab, siis ka mediteerida ja toidulisandeid võtta.

Soovitaks seda raamatut naisele, kes enne 40ndat eluaastat pole eriti mõelnud, kas ja miks peaks rahulikult ja tervislikult elama. Kujutan ette, et mõni selline ülihõivatud ameeriklanna, kelle toit tuleb valdavalt plastmassist karbi seest, võiks tunda end tohutult valgustatuna. Neile, kes juba varem toitumise ja liikumise ja stressi peale mõelnud, on see huvitav ja kokkuvõtlik meeldetuletus sellest, miks me ei tohiks näiteks suhkrut vohmida ja enne uneaega telefonis/arvutis istuda.

Kui nüüd see alguse iroonia kõrvale jätta, siis raamat on täis mõistlikke nõuandeid ja kirjutan kõigele kahe käega alla. Oli kasulik lugemine ja isiklikult hakkasin kahte asja teistmoodi tegema: õhtusöögi ja hommikusöögi vahele jätan 12 tundi ning hommikul tõusen 20 minutit varem, et venitusi teha. Kui vahepeal motivatsioon peaks langema, siis võtan Kindle’st selle raamatu uuesti lahti ja tuletan meelde, miks ma seda kõike teha otsustasin. Aga vahel, kui tahaks kellegi empaatilisema mõtteid lugeda, siis võtan lahti Caitlin Morani raamatu “More Than A Woman”.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s