Caroline Hirons “Skincare”

 

1E4C013D-FECD-404F-A937-E96C7B2B0ECBAinus kord, kus ma süstemaatiliselt mingit nahahoolduse nõu sain, oli algkoolis. Õpilased kutsuti aulasse hügieeni teemalisse loengusse, mille käigus anti teada, et nägu tuleb pesta õhtuti seebi ja sooja veega ning hommikuti külma veega ning korralikult froteega nühkida. Umbes nii olengi eluaeg teinud.

Ilmselgelt on näha, et prioriteedid on mujal, aga samas vanus ikkagi annab tunda ja kuigi ma päris iga päev ei küsi endalt:”Mida peaks üks üleneljakümnene naine oma näonahaga tegema?”, siis vahel ikka uudishimu tõstab pead. Asi on selles, et siiani on mul olnud puudu üks asjalik, kokkuvõtlik, kiire elutempo kõrvalt loetav teos. 

Nüüd on mul “Skincare” raamat loetud ja tahaks hüüatada:”Selle materjaliga tuleks juba teismelisena tutvuda!”

Võtkem peamised “ahha-elamused”:

..Õhtune topeltpuhastus ja happetoonik ning hommikune näopesu geeliga. Hakkasin kohe pihta, soetasin happetooniku ja geel (lisaks olemasolevale puhastusvahendile) ja tuleb öelda, et midagi siin nagu on.

.. Päikesekaitsekreem on nagu jumestuskreem – tuleb korralikult maha võtta. Tegelikult on see loogiline, et päikesekaitsekreem peab naha peal püsima, mis tähendab, et seda tuleb õhtul korralikult eemaldada. Aga ma päriselt polnud kunagi selle peale nii mõelnud.

.. Kogu päikesekaitse kreemide teemaline peatükk ja see, miks SPF-ga niisutavast kreemist kasu pole. Ma olen aastaid SPF-ga niisutavat kreemi kasutanud ja imestanud, et miks nina päikese käes punaseks läheb, aga pole nagu mõelnud selle peale.

.. Hapete imeline maailm! 

.. Retinoolid! Neid ma veel pisut kardan. Aga kindlasti hakkan pisut uurima ja vaatama.

Oli palju muidu mõistlikke, igihaljaid soovitusi toitumise, magamise ja sportliku elustiili vallast, mis nahale head teevad.

Mis mulle selle raamatu juures eriti meeldis, oli arusaam, et inimestel on peale nahahoolduse ka muu elu – sport, haigused, ajapuudus, festivalid – ja et majanduslikud võimalused on erinevad. Erinevalt kõigist nahahoolduse spetsialistidest, kellega ma oma elus kokku olen puutunud, on Caroline väga tolerantne selles suhtes, kui muu elu elamise kõrvalt nahk just esimene prioriteet ei ole ning pakub välja miinimumpakette selleks puhuks, kui kõike teha ei saa-ei jõua või selleks puhuks, kui eelarve kõiki ja kõige kvaliteetsemaid tooteid soetada ei võimalda.

Siis meeldis mulle veel see osa, et kuidas tooteinfot lugeda ja mida tooted teevad ning mida mitte. Näiteks a olen eluaeg kõik maailma poore ahendavad tooted ilma ühtki küsimust esitamata endale hankinud ja võin kinnitada Caroline öeldut, et pole asja, mis poore “ära võtaks” või neid “ahendaks”. Parimal juhul – ja seda tõesti parimal juhul, võin oma kogemusest öelda – on võimalik poore vähem silmatorkavaks muuta. Uskuge, mis spetsialist kirjutab ja ärge kulutage oma raha!

Lõpetuseks meeldib mulle raamatu kujundus ja pildid. Sobilik kohvilaual hoida. Kui mul oleks tütar, siis see oleks selline raamat, mille paigutaks riiulile “naiseks olemise kasutusjuhendid”, koos “Curated Closet”, “How to Be a Woman” ja muu seesuguse kõrvale. Kuna mul on pojad, siis ma arvan, et vähemalt oskan neid rohkelt alkoholi sisaldavate punnieemaldus toodete eest hoiatada. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s