Jeff Kinney “Diario di una schiappa” ehk “Diary of a Whimpy Kid”

Ilmselt peaks alustama motiivist.
Miks ma seda raamatut lugesin? Vastus: Nummiku sõber soovitas talle. Maksin veel mingi 13 eurot raamatu eest. Arvestades seda, et tegemist on asjaga, mille Nummik luges enamalt jaolt juba kassajärjekorras läbi, mida kaks korda kindlasti ei loe ja mida – nüüd alles avastasin – jagatakse supermarketi punktide eest, on 13 eurot ilmselgelt liiga palju ja sellest ruumist on ka kahju, mida see kirjandus enda alla majapidamises võtab.  Ma olen juba natuke ärevil, sest poes oli seda sarja mingi hoomamatu kogus. Seda on vist 100 raamatut või rohkem veel.
Teisest küljest… see raamat on üks väheseid asju, kus kahe lapse economy of scale töötab, sest Hurmur tahab ka seda hirmsasti lugeda. Hurmuri lugema õpetamisel on sellest ka kasu olnud, sest mina loen teksti ja tema loeb koomiksid.

Eelnevast on vast juba välja loetav mu arvamus selle sarja kohta. Aga ega alati ei saa siin kvaliteetkirjanduse eest võidelda. Idee on tegelikult ju armas, teostatud kenasti ja väga tore kerge lugemine.  Antropoloogiliselt huvitav, et kuidas Ameerika keskklassi teismeline elab ja mis mured tal on. Blogina ma loeks seda rõõmuga, aga paberkandjal raamat on natuke liiast.

Lastele aga meeldib. Nummik loeb tavaliselt enne läbi – kassajärjekorras ja teel koju. Vahepeal purtsatab naerma ja vaatame kõik kolmekesi naljakamaid kohti. Kodus loen Hurmurile ette ja tihtipeale tuleb Nummik ka kuulama ning siis naerame jälle kolmekesi. Kindlasti pole nii sisutühi ja loeme seda rohkem kordi, kui suurt osa muid lasteraamatuid, aga mul on vist selle 13 eurot per raamat puhul väike okas hinges 🙂 Katsun edaspidi kuskilt laenata või toidupoe punktidega hakkama saada ja hiljem peab siis vaatama, et kuhu see paberimass paigutada kõik.

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s