Anuschka Rees “The Curated Closet”

Mõelda vaid, ma tegin märkimisväärseid pingutusi, et selle raamatu lugemist vältida. Alustuseks mõtlesin, et hoian 20 eurot kokku ja loen Anuschka blogi. Blogi tundus sisukas ja huvitav. Siis mõtlesin, et teen sihukese kavala nipi, et kingin selle raamatu ühele R noorele sugulasele jõuludeks, aga enne jõule loen ise läbi. Nii olen ühe hoobiga kolm kärbest tabanud – jõulukink olemas, raamat loetud ja riiuliruumi on kokku hoitud. Nüüd aga tuleb tõdeda, et “The Curated Closet” peaks vast iga naisterahva koduses raamatukogus leiduma. Tunnen, et võib-olla peaks aeg-ajalt selle juurde tagasi tulema, kui elustiil muutub ja garderoobi teemal peaks jälle mõtteharjutusi tegema. Kuna jõulud on ikkagi ukse ees, siis selle konkreetse eksemplari vormistan kingituseks ära, aga võib-olla ostan endale ka ühe.

Aga tulgem selle juurde, mis ma raamatust arvan.

Alustuseks – oma saksaliku konstruktiivsuse ja süsteemse mõtlemisega võitis Anuschka hoobilt mu südame. Ja kuidas saakski teisiti – kõik need voogdiagrammid, nimekirjad, tort-graafikud, roadmap’id on mulle nii eriliselt tuttavlikud ja südamelähedased. Vähe on raamatuid, kust neid nii palju leiab ja eriti veel sellisel kerglasel teemal nagu mood.

Aga on veel asju, mis mulle selles raamatus meeldisid.

Üldiselt süsteemne lähenemine oma garderoobi kureerimisele meeldis väga. See, kuidas suurest pildist – värvid, üldmulje, elustiil – konkreetse ostunimekirjani jõutakse. Meeldisid harjutused, mida tuleb läbi teha. Nii üldised mõtteharjutused kui ka need, mille jaoks tuleks kapi kallale minna ning kõik riided välja võtta ning kuhjadesse tõsta. Lõpetuseks leidus raamatus rida väärt nõuandeid riiete ostmise teemal, riiete kvaliteedi hindamiseks ja riiete eest hoolitsemiseks. Üldine sõnum oli, et mõtle teadlikult sellele, mis sulle meeldib; tee endale selgeks, mis su riietumise stiil võiks olla ning mis su reaalne elustiil on; kas need on omavahel ühilduvad ning edasi juba konkreetse ostunimekirja põhjal osta ainult kvaliteetseid asju, mis vastavad kõigile su kriteeriumitele. “Loomulikult! Kes ei tahaks sellele tasemele jõuda?”, hüüataks siinkohal enamus naisi sarkastiliselt. Õnneks Anuschka oskab voogdiagrammide, graafikute, küsimuste ja nimekirjade kaudu selle ideaali praktiliseks ja teostatavaks muuta. Nii et ma arvan, et soovitaks seda raamatut igale inimesele, kes ei tea, mida selga panna või mida osta. Eriliselt meeldis mulle see, kuidas garderoobis asjad jaotuvad key pieces, statement pieces ja basics kategooriatesse. Lisaks veel nõuanded, kuidas oma eelarvet nende vahel jagada (key pieces ja basics – most budget, statement pieces – least budget) ning selle sidumine värvipaletiga. Kui kiirelt värvide teema juurde põigata, siis oma värvipaleti ülesehitamine oli minu jaoks eriliselt valgustuslik peatükk. Väga kokkuvõtlikult soovitab Anuschka ehitada oma garderoob 9 värvi peale üles. Neist kaks neutraalset värvi, kolm põhivärvi ja neli värvi rõhuasetamiseks. Lõpuks seostuvad key pieces, basics ja statement pieces värvide paletiga ja see kõik on lihtsalt… imetabaselt selge, lihtne ja loogiline. Väga hariv oli ka siluettide teemaline peatükk – millised siluetid endale meeldivad, mis tegelikult kapis on ja kus on lüngad.

Näiteks mina hakkasin raamatut lugema sellise ülesandepüstitusega, et kuigi kapsel-garderoobiga olen ma juba ammu tuttav ja riidekapi sisu hästi optimeeritud ning mul pole midagi-pole-selga-panna probleemi, ei ole mu garderoob eriliselt huvitav ega stiilne. Nüüd aga olen kõik harjutused läbi teinud, mõelnud hoolikalt Igasuguste Asjade peale ning ütleks, et on lausa tekkinud mõned konkreetsed ideed, kuidas oma riidekapi sisu huvitavamaks optimeerida, tekitamata samas ruumipuuduse probleemi. Huvitaval kombel mõned asjad, mida arvasin, et vajan, on mõtteharjutuste tulemusel osutunud täiesti ebavajalikuks.

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s