Gaiman ja Riddell “The Sleeper and the Spindle”

20150416-IMG_5867

Vahel on nii, et näed midagi ilusat. Kohe nii ilusat ja maagilist, et sõnadest jääb puudu.

Kuna sõnadest jääb puudu, siis siinkohal võiks muidugi lõpetadagi. Teisest küljest pole jällegi aus, et sõjamemuaaridele pühendatakse tuhat sõna ja selline ilus elamus esitatakse lubamatult lakooniliselt.

20150416-IMG_5877

Raamatu hankisin Amazonist ja – teate, mis – pildi pealt ei saa kaugeltki aru, kui ilus raamat see on. Vot see on kohe selline raamat, mida peab käes hoidma, silitama, lehitsema. Ma natuke nuusutasin ka. Lükkab vaevata igasugu e-lugerid ja tahvlid pikali. Chris Riddelli illustratsioonid on kütkestavad. Mulle meeldib, et tänapäeval, siuh-säuh digikunsti ajastul, on keegi ilusti laua taha istunud, paberi ja pliiatsi ette võtnud ning hoolega detailide kallal töötanud. Imelised joonistused. Läbipaistev dust jacket on ka imeline (Note to self: kuidas on dust jacket eesti keeles? Tolmujakk? Kunagi, kui ma veel pooleteistmeetrine olin, tõi vanaema mulle kas Jugoslaaviast või Bulgaariast halli “tolmumantli”, millest sündis mu elu esimene kitsikus pikast-pikast sarjast “riideid on, aga pole midagi selga panna”, sest mul polnud riideid, mis selle kauni trenchiga sobiks ja vastavat ilma ka ei olnud, kui aus olla. Kord oli liiga palav, siis jälle läks külmaks ja nii see vaene väike tolmumantel rippus kapis, kuni ma sellest välja kasvasin).

20150416-IMG_5882

Loo juurde tulles. Eks Neil Gaimani peale võib alati kindel olla. Seda seegi kord. Võeti Okasroosike ja Lumivalguke, pandi blenderisse, sips-sips pisut tumedaid, müstilisi varjundeid, natuke koomilist ja täiesti ootamatu süzeepööre. Kui üldse viriseda, siis selle üle, et raamat nii kiiresti otsa sai ja selle üle ka, et kuhu see Lumivalguke nüüd peale maailma päästmist ikkagi nende päkapikkudega sedasi kõndis.

Kokkuvõtteks. Üks taoline raamat, mida aeg-ajalt jälle riiulist välja võtad, et teetassiga diivanile kerra tõmmata ja argiaskeldustest natukeseks võlumaailma põgeneda. Ilus kinkida ka.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s